В Осакаровке:  10°C , Влажность 83%, Давление 708, ветер 12 м/с

Облыс жаңалықтары

22 Қыркүйек 2019
Қарағандыда Kúzdik Jarty Marathon жартылай марафоны өтті

Қарағандыда алғаш рет күзгі жартылай марафон өтті. Kúzdik Jarty Marathon жүгірісіне Қазақстан, Қырғызстан, Өзбекстан, Норвегия, Польша және Ресейден келген 2000-ға жуық адам қатысты.
Жартылай марафон бағдарламасына үш қашықтық кірді: 21 шақырым 97,5 метр, 14 шақырым және 7 шақырым.
Жүгірушілер Тәуелсіздік алаңында бастау алып, үлкен шеңберден соң қайта сол жерде мәреге жетті. Қарағанды облысы әкімінің орынбасары Абзал Нүкенов жүгірудің басталуына белгі берді. Мәреден кейін ол 7 шақырым қашықтықтағы бірінші жеңімпаз атанған ең жылдам қыздарға медальдар мен грамоталарды табыс етті.
Жартылай марафонның қатысушылары трассаны еңсергенше, көрермендер мен қонақтар спортшылардың түрлі көріністерін көре алды. Тәуелсіздік алаңында спорттық-концерттік шоу ұйымдастырылды.
Ерлер арасындағы басты жарыста қарағандылық Вячеслав Слободенюк жеңімпаз атанды. Ол күзетшіболып жұмыс істейді, жүгіру - оның хоббиі.
- Жұмыстан кейін кешке жүгіруге шығамын. Алдымен 14-15 шақырымнан жүгіріп жүрдім, қазір 30 шақырым жүгіремін. Бізде жүгіру әуесқойларының бір топ компаниясы бар, онда 23-47 жас аралығындағы алты адам бар, - дейді Вячеслав Слободенюк.
Мамыр айында ол Аrmanga Jol жартылай марафонына қатысуға ниетті.
Әйелдер арасында басты қашықтыққа жүгіруде бірінші болып Нұр Сұлтаннан келген Әсел Құспанова мәреге жетті.
Барлық қатысушылар шараның жоғары деңгейде ұйымдастырылғанын атап өтті. Алдағы уақытта күзгі жартылай марафон жыл сайын өткізіледі деп жоспарлануда.