В Осакаровке:  10°C , Влажность 83%, Давление 708, ветер 12 м/с

Облыс жаңалықтары

09 Қазан 2019
Қарағанды облыстық Бейнелеу өнері мұражайында «Жомарт күз» көрмесі ашылды

Қарағанды облыстық бейнелеу өнері мұражайында «Жомарт күз» көрмесі ашылды. Шара мұражайдың өнер және табиғат туралы қарағандылық көрерменмен әңгімесін жалғастыруда.

Күзге арналған көрме жылдың кез келген уақытында табиғаттың сұлылығын еске салады. Экспозицияда қазақстандық авторлармен қоса ТМД елдері суретшілерінің шығармалары бар. Суретшілер кескіндеме және графика арқылы күзгі көңіл-күйді бейнелейді. Әр суретшінің өзіндік қайталанбас бейнелі ойлауы, күзгі сұлулықты түсінуі келтірілген. Суретшілердің көпшілігі қала тұрғындарына мұражай қорынан алынған жұмыстар бойынша жақсы таныс. Бұл қарағандының аға және орта буын суретшілері.
- Күзгі сарындағы картиналар мен жылдам этюдтарды қалай көркем түрде ұсыну керектігін біз қазіргі заманғы кескіндемешілердің - Игорь Раковтың «Такси. Күз» Виктор Арентті» «Қайыңдар», Олег Дроздовтың «Күзгі кеш» картиналарынан көре аламыз. Суретшілердің туындыларында күз – ең жарқын және әсерлі кезең ретінде бейнеленеді. Бұл қызыл-сары, алтын, жылы бояулар мен бай егін. Және күзгі ғажайыптар бойынша табиғаттың тосын пейзажы, - дейді көрме ұйымдастырушылары.
«Жомарт күз» көрмесі 20 қазанға дейін жалғасады.