В Осакаровке:  -11°C , Влажность 38%, Давление 727, ветер 3 м/с

Облыс жаңалықтары

14 Қазан 2019
Қарағанды облысында әлеуметтік-экономикалық даму көрсеткіштері өсті

Қарағанды облысы әлеуметтік-экономикалық дамудың көптеген бағыттары бойынша ілгері басып келеді. Құрылыс көлемі екі есе өсті. Инвестиция тарту 1,8 есеге артты.
Облыстық әкімдікте өткен аппараттық жиналыста 9 айдағы әлеуметтік-экономикалық даму қорытындылары талқыланды.
- Негізгі көрсеткіштер өсті. Өнеркәсіп өнімі 1 трлн 916 млрд теңгеге өндірілді. Бұл өткен жылдың сәйкес кезеңімен салыстырғанда 0,9%-ға жоғары. Өңдеу саласында түсті металлургия (12,3% - ға), фармацевтикада (64,5% - ға), азық-түлік өндірісінде (0,6% - ға) өсім байқалады, - деп хабарлады Экономика басқармасы басшысының міндетін атқарушы Гүлмира Әбішева.
Тау-кен өнеркәсібінде өнім көлемі 12,8%-ға өсті. Облыста металл кендері мен түсті металдар көп өндіріледі.
Тұрғын үй құрылысы өткен жылдың көрсеткішіне қарағанда 3,2%-ға өсті.
Жұмыссыздық деңгейі 4,4%-ға дейін төмендеді.
Жалпы, жыл қорытындысы бойынша экономиканың 5,2%-ға өсуін қамтамасыз ету міндеті тұр, деп атап өтті баяндамашы.
- Жалпы облыстың 9 айдағы көрсеткіштері жақсы. Инвестиция тарту, құрылыс бойынша олар орташа республикалық көрсеткіштен жоғары. Бұл қарқынды сақтау керек. Жыл соңына дейін барлық жоспарланған индикаторлардың орындалуын қамтамасыз ету қажет, - деді облыс әкімі Жеңіс Қасымбек.
Ол өңдеу өнеркәсібіндегі жағдайды ерекше бақылауда ұстауды, сондай-ақ инвестиция тартуды тапсырды.