В Осакаровке:  -1°C , Влажность 79%, Давление 718, ветер 1 м/с

Облыс жаңалықтары

08 Қараша 2019
98 қарағандылықтар «Қазақстанның 100 жаңа есімдері» жобасына қатысуға өтінім берді

«Қазақстанның 100 жаңа есімдері» ұлттық жобасының ресми сайтында 5 қарашада он-лайн дауыс беру басталды. Халық таңдауы арқылы жеңімпаздар анықталады.
Естеріңізге сала кетейік, «Қазақстанның 100 жаңа есімдері» жобасы «Рухани Жаңғыру» бағдарламасы аясында іске қосылды. Оның мақсаты – адами капитал мен бәсекеге қабілеттілікті дамыту идеяларын ілгерілету. Жобаның үшінші маусымы жас қазақстандықтардың жетістіктеріне арналады.
Қарағанды облысынан 98 үміткер ұсынылды. «Спорт» номинациясы бойынша өтінімдер саны - 36. Екінші орында «Мәдениет» (20), үшінші орында «қоғам» (17). «Білім беру» номинациясында үшінші маусымда 11 қарағандылық, «денсаулық сақтау» - 6, «Бизнесте» - 8 қарағандылықтар қатысады.
Үміткерлер қатарында белгілі спортшылар: Афиныдағы ХХVIII жазғы Олимпиада ойындарының қола жүлдегері (2007 ж.) Серік Елеуов; конькиші Станислав Палкин – жасөспірімдер арасындағы әлем чемпионы (Польша, 2015 ж.), 2018 жылғы Пхенчандегі Қысқы Олимпиада ойындарының қатысушысы (Корея, 2018 ж.); боксшы Абылайхан Жүсіпов – жастар арасындағы әлем чемпионы (2013 ж.), 2016 жылғы Олимпиада ойындарының қатысушысы, 2019 жылғы әлем чемпионатының қола жүлдегері; еліміздегі жалғыз бүркітші қыз Мақпал Әбдіразақова; ҚР Еңбек сіңірген жаттықтырушысы Иван Снегуров; жүзу бойынша II жазғы Параазиялық ойындардың екі дүркін күміс жүлдегері Людмила Бурдина және т. б.
Өз саласында жетістікке жеткен жас дәрігерлер, мұғалімдер мен ғалымдар: медицина ғылымдарының докторы, профессор, жоғары санатты хирург Айдын Нұрбеков; тифлопедагог-новатор Станислав Фалежинский; Отбасылық дәрігер Аманжол Абдрахманов; Геология және пайдалы қазбаларды барлау саласындағы зерттеуші Әлия Маусымбаева өтініш берді.
Қарағанды әртістері мен журналистері де үміткерлер тізімінде бар: Дина Заитова, Анна Беспалова, Дарья Пивень, Еркебұлан Ахметов, Павел Кондратьев, Виталий Несипбаев, Алмас Мұсабеков, Николай Кравец және т. б.
Үміткерлердің толық тізімімен мына сілтеме бойынша танысуға болады https://100janaesim.ruh.kz . Дәл осы платформада дауыс беру жүріп жатыр.
Жерлестеріміздің қолдайық!
Жеңімпаз бүкіл елден жобаға қатысушылар арасында ең көп дауыс саны бойынша анықталады.