В Осакаровке:  -1°C , Влажность 88%, Давление 713, ветер 2 м/с

Облыс жаңалықтары

08 Қараша 2019
Қарағандыда "Шаңырақ" этножурналистика байқауының қорытындысы шығарылды

Қарағандыда "Шаңырақ" этножурналистика байқауының қорытындысы шығарылды. Жеңімпаздарды марапаттау рәсімі Достық үйінде өтті.

Бұқаралық ақпарат құралдары өкілдері арасында "Шаңырақ" шығармашылық байқауы жыл сайын Қазақстан халқы Ассамблеясының қолдауымен "Рухани жаңғыру" бағдарламасы аясында өтеді. Мақсаты ақпараттық кеңістікте Қазақстан этностарының мәдениеті мен дәстүрлерінің үздік үлгілерін ілгерілету болып табылады.
Байқаудың қазылар алқасы газеттерде, журналдарда және интернет-ресурстарда жарияланған мақалаларды, сондай-ақ теле және радиобағдарламаларды мемлекеттік және орыс тілдерінде қарап, сараптады. Байқауға облыстық, аудандық және аудандық БАҚ журналистері қатысып, өздерінің материалдарында бейбітшілік пен келісім, патриотизм және ұрпақтар сабақтастығы туралы әңгімеледі.
Жеңімпаздар 10 номинация бойынша анықталды, соның ішінде біреуі – "Жастар жолы –даңғыл жол". Ол жастар тақырыбына арналған номинация.
"Қоғамдық келісім мен жалпыұлттық бірліктің қазақстандық моделіне арналған ең үздік сараптамалық материал" және "Ассамблея мен оның құрылымдары қызметінің бағыттарын ашатын ең үздік материал" номинацияларында Оскаров аудандық "Сельский труженик" газеті мен "Орталық Қазақстан" басылымының тілшісі Қасымхан Ғалым жеңімпаз атанды. Марапатқа Қарағанды журналистикасының мэтрлері Екатерина Кузнецова, Сағат Батырханова мен Төрехан Майбас, сондай-ақ этномәдени бірлестіктердің төрағалары табыс етті.
Қарағанды облысы Қазақстан халқы Ассамблеясының этножурналистика бойынша "Шаңырақ" байқауының бас жүлдесін "Балқаш өңірі" бас редакторы Қуаныш Аманқұл тапсырды.
Барлық жеңімпаздар ақшалай сыйлықтар мен дипломдар алды.

kelisim.kz