В Осакаровке:  -3°C , Влажность 85%, Давление 719, ветер 1 м/с

Облыс жаңалықтары

11 Қараша 2019
Қарағандылық дәрігерлер емдеу стандарттарынан сирек ауытқуда

Қарағанды облысында дәрігерлердің диагностикалау мен емдеу стандарттарынан сирек жағдайларда ауықтуы байқалуда. Бұл туралы Міндетті медициналық сақтандыру қорының аймақтық филиалында хабарлады.
Стандарттардың сақталуын Қор мамандары онлайн режимінде қадағалайды. Егер дәрігер тексеру хаттамасы бойынша қажетті препаратты тағайындамаса немесе емдеу үшін стандарт бойынша ұсынылған препаратты таңдамаса, онда КМАЖ бірыңғай ақпараттық жүйесінде тиісті хабарлама пайда болады. Қордың мамандары дереу дәрігермен байланысады, қажет болған жағдайда тіпті тексеруге шығады. ММСҚ филиалдары дәрігерлердің іс-әрекеттерін 2018 жылдың басынан бастап бақылай бастады.
Жүйе алғашқы нәтижелерін де беріп отыр. 2019 жылдың 9 айында КТ, МРТ, медициналық-генетикалық зерттеулер және басқа да процедураларды жүргізу кезінде 1415 ақау анықталды. Өткен жылдың ұқсас кезеңінде ондай қателіктер жеті мыңнан астам болған. Сондай-ақ стационарлардағы медициналық көмектің ақаулары екі есеге қысқарды.
- Қор тұрақты негізде стационардағы, күндізгі стационарда емделген жағдайларға, емхана деңгейінде көрсетілген диагностикалық қызметтерге мониторинг жүргізеді. Бұл ретте сараптама барлық жүргізілген диагностика мен емдеу жайттарының 10-15%-ға жуығын қамтиды. Егер мониторинг нәтижелері бойынша дәрігер пациентті стандарт бойынша емдеп, хаттамадан не үшін бас тартқанын түсіндіре алмаса, онда ол жұмыс істейтін мекеме осы науқасты емдеу үшін төлем алмайды. 2019 жылдың 9 айында анықталған ақаулар үшін аймақтың медициналық ұйымдары 27 млн теңгеден астам қаржы алмаған, - деп хабарлады медициналық сақтандыру Қоры Қарағанды филиалының директоры Фазыл Копобаев.