В Осакаровке:  15°C , Влажность 45%, Давление 713, ветер 7 м/с

«Рухани жанғыру» Бағдарламасы

Елбасымыз Нұрсұлтан Әбішұлының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты жаңа мақаласын оқып, болашаққа бағдарланған соны өзгерістермен таныстым. Мақалада баяндалған біраз жайттар «Қазақстан-2050» стратегиясы қалыптасқан мемлекеттің жаңа  саяси бағыты» жолдауында көрсетілген болатын. Оның ішінде халықтың өзінің ұлттық сана-сезімі мен қалыптасқан кодын сақтай отырып, жаңғыруы бүгінгі заман талабы. Жаһандану мен неолиберализм үрдістері, өркениеттер тайталасы шарықтаған заманда халықтың  халық болып қалуы, мемлекет іргесінің беріктігі осындай кешенді қадамға байланысты болмақ.  Мақалада көтерілген латын әліпбиі туралы кесек ой да елді жаңа өзгеріс­тер белесіне бастары анық. Дүйім жұрт жаңа әліпби арқылы әлемдік өзгерістер көшіне еркін араласа алады. Бұл бағытта арнайы бағдарлама, әдістеме, әліпбидің өзіндік стандарты әзірленетін болады.

Дата редактирования: 04 Октября 2017 12:58