В Осакаровке:  -1°C , Влажность 88%, Давление 713, ветер 2 м/с

Ауыл шежіресі

Мирный ауылы облыс орталығы Қарағанды қаласынан 80 км шақырымда орналасқан және аудандық орталығынан Осакаровка кентінен 120 кмшақырымда орналасқан. 1974 жылы Мирное ауылы, Трудовой және Коммунар совхоздардың жерлерінде, Қ. Сатпаев атындағы канал іргелес аймағында, совхоз Мирный құрылды. Қарағанды қаласы және облыс халқының  мұқтаждықтарына арналған көкеністер, картоп, ас қызылша өсіру бағыты болған. 1998 жылы савхоз Мирный рентабельдіксіздіғіне орай жойылған болатын, сол 1998 жылы «Алтай» ЖШС және 26 шаруа қожалығы  пайда болды, дәнді бидай өңдеуімен шұғылданады. «Алтай» ЖШС бидай тұқымы өсірумен шұғылданады. 2000 жылы «Тонус» шаруа қожалығы Мирный селосында ұйымдастырылды, ол сүтті өңдеумен шұғылданып жатыр, басшысы Ирина Викторовна Ушакова. 2018 жылы аумақтың территориясында «Бірлік 2018» КП ұйымдастырды басқарма төрағасы Ушакова Л.В, ол халықтан сүт сатып алуда.

Ауылда тағы №20 орта мектеп, ауылдық кітапхана -25, мәдениет үйі, Мирный селолық округ әкімшілігі, медициналық пункті. Кәзіргі уақытта ауыл тұрғыны 540 адам.

Дата редактирования: 13 Февраля 2019 09:11